Встановлено нові тарифи на розподіл електроенергії на 2022 рік

На засіданні 17 грудня було прийнято рішення змінити тарифи на розподіл електричної енергії на наступний рік. У середньому, тарифи на розподіл (з урахуванням RAB-стимулювання) для споживачів першого класу напруги зріс на 21%, а для другого – на 11,5%.

 

Тарифи на розподіл електроенергії для ОСР, що розраховані за методом «Витрати+» для споживачів 1-го класу напруги зросли в середньому на 12,4%, для 2-го – на 5,18%.

 

“Оператор ринку” перетворено в акціонерне товариство

Як зареєструвати потужності оператора ринку (відео)Віднині 100% акцій компанії належить державі та не підлягає приватизації. Наказ №344 “Про створення акціонерного товариства “Оператор ринку” було підписано міністром енергетики України Германом Галушенко 20 грудня 2021 року. Окрім того, затвердили новий статут АТ “Оператор ринку” з розміром статутного капіталу 103 921 000 грн. Обов’язки генерального директора надали Олександру Гавві.

Як зазначає сам в.о. генерального директора АТ “Оператор ринку” Олександр Гавва: «Це знакова подія на ринку електричної енергії України, яка відкриває багато нових можливостей для розвитку «Оператора ринку». Корпоратизація – це перш за все впровадження прозорої системи корпоративного управління, торговельна інтеграція з європейськими операторами ринку електроенергії та втілення нових проєвропейських торговельних проєктів на майданчику компанії».

Оператор ринку» розпочинає підготовку до запуску неттінгу на РДН та ВДР — EXPRO Consulting

Корпоратизація «Оператора ринку» відбудеться відповідно до пункту 8 статті 51 закону України «Про ринок електричної енергії» та пункту 2.4. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі здійснення функцій оператора ринку, які передбачають, що «Оператор ринку» утворюється у формі акціонерного товариства, 100 відсотків акцій у статутному капіталі якого належить державі та не підлягає приватизації або відчуженню в інший спосіб.

В Україну прибули два судна з вугіллям з США та Австралії

В Україні через відсутність палива не працюють 20 блоків і 1 корпус ТЕС і  ТЕЦ - Україна новини - 24 КаналУ неділю, 5 грудня, до одеського порту “Южний” прибули два судна з вугіллям для потреб теплової генерації. Загальний обсяг 141 тисяча тонн. Для ДТЕК вже доставлено другу партію вугілля з США та Колумбії (обсягом 66 тис. тонн), а для “Центренерго” – з Австралії (77 тис. тонн).

Як зазначили у пресцентрі “ДТЕК”: «ДТЕК привіз в Україну друге із семи суден «Панамакс» з американським вугіллям для ТЕС. Воно поставлене в рамках домовленостей компанії ДТЕК з міжнародними постачальниками про імпорт в Україну 7 суднових партій з вугіллям із США та Колумбії. Загальний обсяг другої поставки складає 66 тис. т., вона призначена для потреб ТЕС ДТЕК Енерго», – вказали в ДТЕК.

«5 грудня, о 15.30 судно класу «Панамакс» із вугіллям австралійського походження, об’ємом 75 тис. тонн зайшло до одеського порту «Южний», – вказали у «Центренерго».

Відповідно до даних ДТЕК, сумарний обсяг постачання за домовленостями на період з листопада по січень складає близько 470 тис. тонн, а законтрактованих – 900 тис. тонн. Крім того, компанія й далі веде перемовини з постачальниками.

Як зазначають у «Центренерго» зазначають, найближчим часом для потреб державних ТЕС очікується ще дві поставки вугілля, наступна партія вугілля прибуде з Австралії до України вже 15 грудня Австралії. Сумарний обсяг законтрактованого постачання – 210-220 тис. тонн.

Тариф на передачу електроенергії підвищено на 17,6%

Учора, 1 грудня, на засіданні НКРЕКП встановила тариф на передачу електричної енергії НЕК «Укренерго» на наступний рік на рівні 345,64 грн/МВт-год. Такий тариф вищий за цьогорічний на 17,6%. 

Під час розрахунку цього значення не враховувалися 20% виплат за «зеленим» тарифом виробникам електроенергії з відновлюваних джерел енергії, що планувалися покриватися коштом державного бюджету.

Новые тарифы на электричество и газ

Окрім того, протягом засідання було встановлено тариф на диспетчеризацію на 2022 рік – 62,13 грн/МВт-год.

Як зазначають у НКРЕКП, за розрахунками оператора системи передачі тариф варто було б  встановити на рівні 458,83 грн/МВт-год, а за проєктом постанови від 1 листопада тариф на передачу міг складати 356,9 грн/МВт-год.

Зі слів депутата Верховної ради Олексія Гончаренка, при встановленні тарифу на рівні 356 грн/МВт, а не 458 грн/МВт порушується Меморандум про взаєморозуміння, який був укладений між Міністерством фінансів України, НКРЕКП та «Укренерго» про забезпечення виконання кредитних зобов’язань.

Кошельки опустеют окончательно: украинцам рассказали, какими будут тарифы на отопление в ноябре » Интернет-газета ЖИЗНЬТакож розраховуючи витрати на «із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії альтернативних джерел, крім приватних домогосподарств» були застосовані спеціальні відʼємники – видатки з держбюджету на фінансову підтримку ДП «Гарантований покупець» обсягом у 20% від прогнозного виробітку «зеленої» електроенергії (10,528 млрд грн). 

До того ж у даному проєкті постанови про прийняття тарифу на передачу на наступний рік враховано витрати НЕК «Укренерго» на сплату відсотків за «зеленими» облігаціями, плата за державну гарантію та за користування кредитами – 1,764 млрд грн.