Україна отримала офіційний статус в ENTSO-E

Так, у вівторок (26 квітня) у Варшаві було підписано угоду про надання статусу «члена-спостерігача» (observer member), що дозволить представникам Укренерго ввійти до робочих та експертних груп ENTSO-E, які займаються питаннями ринку, балансування, допоміжних послуг, електронного обміну даними, кіберзахисту та розвитку сектору ВДЕ.

Як відзначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький: «Ми дуже пишаємося набуттям статусу «члена-спостерігача» ENTSO-E. Це ще одна важлива ознака вагомої підтримки, яку ми отримуємо від наших європейських колег ОСП. В якості «члена-спостерігача» ми працюватимемо над розбудовою довгострокового і взаємовигідного співробітництва з ENTSO-E. Я дякую всім ОСП – членам ENTSO-E за велику підтримку і теплі вітання».

«Угода з НЕК «Укренерго» є значним кроком, що свідчить про відданість європейських ОСП зміцненню та розвитку технічного співробітництва задля безпеки об’єднаної енергосистеми Європи», – наголосили ENTSO-E у своєму офіційному повідомленні.

Крім того, наша НЕК зможе отримати доступ до інформації у сфері основної діяльності, включно з політиками, правовими матеріалами та передовими практиками, що розроблялися та використовувались впродовж тривалого часу.

НЕК “Укренерго” завершила будівництво високовольтної лінії

Про це повідомили у пресцентрі компанії 15 квітня. Це перший новозбудований інфраструктурний об’єкт в енергосистемі, який вводиться в роботу в умовах війни. Лінія розташована на заході України та має потужність у 330 кВ.

«В умовах війни ми зосередилися на двох пріоритетах в роботі Компанії: швидке відновлення пошкодженої ворогом мережі та завершення проєктів по розбудові інфраструктури у регіонах, де ми маємо можливість це зробити. Вже сьогодні ми відновили 60% об’єктів на звільнених Київщині, Чернігівщині і, незважаючи на воєнний стан, завершили будівництво нової високовольтної лінії. Ця лінія є важливим елементом у підвищенні надійності роботи енергосистеми в умовах синхронної роботи з ENTSO-E та майбутнього розширення експортно-імпортних поставок електроенергії між Україною та Європою», – зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Будівництво тривало 17 місяців, а вартістю проєкту склала 546 млн грн. Окрім того, «Укренерго» вдалося зекономити близько 20% з початкової вартості завдяки оптимізації проєктних рішень.

Тож навіть в умовах війни продовжуємо розбудовувати мережу та підтримувати курс на поглиблення інтеграції енергосистеми України до енергомережі континентальної Європи ENTSO-E.