НЕК “Укренерго” завершила будівництво високовольтної лінії

Це перший новозбудований інфраструктурний об’єкт в енергосистемі, який вводиться в роботу в умовах війни.

Про це повідомили у пресцентрі компанії 15 квітня. Це перший новозбудований інфраструктурний об’єкт в енергосистемі, який вводиться в роботу в умовах війни. Лінія розташована на заході України та має потужність у 330 кВ.

«В умовах війни ми зосередилися на двох пріоритетах в роботі Компанії: швидке відновлення пошкодженої ворогом мережі та завершення проєктів по розбудові інфраструктури у регіонах, де ми маємо можливість це зробити. Вже сьогодні ми відновили 60% об’єктів на звільнених Київщині, Чернігівщині і, незважаючи на воєнний стан, завершили будівництво нової високовольтної лінії. Ця лінія є важливим елементом у підвищенні надійності роботи енергосистеми в умовах синхронної роботи з ENTSO-E та майбутнього розширення експортно-імпортних поставок електроенергії між Україною та Європою», – зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Будівництво тривало 17 місяців, а вартістю проєкту склала 546 млн грн. Окрім того, «Укренерго» вдалося зекономити близько 20% з початкової вартості завдяки оптимізації проєктних рішень.

Тож навіть в умовах війни продовжуємо розбудовувати мережу та підтримувати курс на поглиблення інтеграції енергосистеми України до енергомережі континентальної Європи ENTSO-E.


lighting

Новини