УЕБ почала публікацію нового індексу ціни електроенергії на базове навантаження на місяць наперед

Українська енергетична біржа почала публікацію Місячного індексу ціни електроенергії базового навантаження в ОЕС України на наступний місяць

dogovor-bg

«Українська енергетична біржа презентувала ринку ціновий індекс РДД, який відображає ціну електроенергії базового навантаження в «ОЕС України» на наступний місяць (М+1). Значення індексу формується протягом місяця, що передує розрахунковому, на підставі середньозважених цін електроенергії базового навантаження за періодом постачання, що охоплює повний календарний місяць М+1», – йдеться у повідомленні компанії.

Як зазначається представниками біржі, до розрахунку індексу включаються всі угоди, укладені за результатами торгів як в спеціалізованій секції, так і в комерційній. Погоджена Методика містить обмеження щодо врахування показників, які можуть викривити розрахункові значення. Дані виключення дають змогу сформувати більш репрезентативній індекс ринку двосторонніх договорів.

Відповідно до європейської практики, ціноутворюючим ринком на ринку електроенергії є саме ринок двосторонніх договорів. Саме на ціни РДД має опиратися ринок. Базова ринкова ціна формує важливу основу для операцій учасників ринку. УЕБ зробила перший, але дуже значний крок в цьому напрямку. Спільно з органами влади та регуляторами ми працюємо над забезпеченням високої прозорості РДД, для забезпечення цінової стабільності та високої економічної ефективності. Надалі ми працюємо над стандартизацією контрактів та продуктів на УЕБ, щоб надавати ринку ще більш цінові індикативи» – прокоментував запуск індексу Голова біржового комітету ТОВ «УЕБ» Олексій Дубовський.

Джерело: expro.com.ua


lighting

Новини